Choď na obsah Choď na menu
 


Minecraft

12. 12. 2011

Minecraft je tzv. sandboxová hra v jazyku Java, vydaná 17. mája 2009 Markusom Perssonom, ktorý ju vyvíjal so svojou firmou Mojang.

Obrázok

Minecraft (pôvodne Minecraft: The Order of the Stone) je nezávislá počitačová hra napísaná v Java a vyvíjaná Markusom "Notch" Perssonom a jeho firmou Mojang. Je to tzv. sandboxová hra, v ktorej si hráč môže robiť, čo sa mu zachce. V tomto prípade je vrhnutý do kockovaného 3D sveta s holými rukamy v koži vašeho Avatara. Hráč si musí sám nazbierať materiál na stavbu obydlia a na výrobu nástrojov (crafting). V hre je aplikovaný efekt dňa a noci. V noci sa objavia príšery. Hráč buď môže sedieť a čakať na svitanie, ísť von a bojovať o svoj holý život,alebo len sa snažiť rozšírit svoj skromný prístrešok alebo ísť spať.

Obrázok

Táto hra sa stala najrýchlejšie rozšírenou Java hrou na svete. Môžete si zahrať tzv. Minecraft Classic, ktorý je zdarma na oficiálnych stránkach hry ( www.minecraft.net ). Momentálne je dostupná verzia 1.0.0. Hra obsahuje rôzne stupne obtiažnosti od „Peaceful“, kde sa neobjavují monštrá a životy sa automaticky doplňujú, až po obtiažnosť „Hard“, kde je prežitie velmi obtiažne. Velmi diskutovanou verziou je verzia Minecraft Beta 1.9, ktorá ani nevyšla, vyšla iba plná verzia a to v období po 18.11.2011 (MineCon). Do hry Minecraft sa dá tiež stiahnut mnoho texture packov, ktoré zmenia vzhľad hry, a modifikácii, které dokážu pridat dokonca aj letadlá či strelné zbrane. Taktiež si môžete založit vlastný server a hrať s priateľmi. Alebo sa na nejaký pripojit. Stačí napísať IP servera a dať Done, potom už môžete hrať ako chcete.

Obrázok

Obrázok

 

 

 

Herné módy

Od verzie 1.9 pre-lease sú dostupné tieto:

  • Survival - pôvodný mód hry (hlad,ťaženie,prežitie)
  • Hardcore - rovnaký ako Survival, ale s tími rozdielmi, že po smrti sa nemôžete znovu naspawnovať (zmaže sa mapa) a tažšia úroveň.
  • Creative - herný mód, v ktorom neobmedzené množstvo vecí zcela bez ťaženia, je možná aj funkcia lietania. Všetky bloky rozbijete na jedno kliknutie. (vrátane bedrocku)

Zvieratá a monštrá   

Vo verzii 1.0.0 sa vyskytujú tieto zvieratá a monštrá:

  • pasívne - sliepky, krava, prasa, ovca, chobotnica, hríbová krava, dedinčan.
  • neutrálne - Enderman (keď sa na neho nedívate) , vlk (wolf,nepodráždený), Zombie Pigman (nepodráždený), snehuliak (snow golem)
  • agresívne - creeper, duch, kostlivec, slime, pavúk, pavúčí jazdec, zombie, silverfish, magma cube, blaze, drak (Ender dragon)

 

Ďaľšie sú tiež:

  • nepoužité - obor (giant) - v hre je, ale neobjavuje sa, spôsoboval totiž bugy
  • zmazané - šialený chlapec (Beast Boy), tmavý Steve (Black Steve), ľudia (Human), dievčatko (Rana), Steve, horník (Herobrine)

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

High Blood Pressure associated with older people

(AUnadiaimmep, 12. 10. 2018 3:09)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/ordonnance-medicale-cialis/

Blood Pressure : Blood press table

(AUnadiaimmep, 27. 9. 2018 18:00)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/ou-acheter-cialis-moins-cher/

Fakt

(Martin, 5. 3. 2015 17:47)

o zmazaných monštrech niš nevie hru mam od roku 2012 ale zaujima ma ako vypadali

g

(Jerguš, 30. 12. 2013 16:02)